W kijowskiej galerii sztuki Art-M wraz ze szkołą rysowania Artakademia odbędzie się konkurs sztuki współczesnej. Aplikacje są otwarte

Krakowska Galeria Obrazów – ArtM wraz ze szkołą rysunkową Artakademia ogłasza przyjęcie zgłoszeń do konkursu młodych artystów zajmujących się sztuką współczesną Art in the FUTURE PRIZE. Pula nagród w konkursie wyniesie 6 tysięcy złotych.

Według organizatorów konkurs ma pomóc rozwojowi nowej generacji ukraińskich artystów, zapewnić im wsparcie instytucjonalne i finansowe. Jest to okazja dla utalentowanych młodych artystów, którzy chcą wyrazić siebie i uzyskać możliwość pokazania swojej pracy ukraińskiej i europejskiej publiczności. Zwycięzca konkursu będzie miał okazję zrobić osobistą wystawę w centrum sztuki Chocolate House.
Ponadto zwycięzcy ubiegają się o fundusz nagród w wysokości 60 000 UAH, który zostanie rozdzielony między nimi w następujący sposób:
• I miejsce – 3 000 PLN;
• II miejsce – 2 000 PLN;
• III miejsce – 1000 PLN.
„Dziewczyna stanie się główną postacią konkursu. W wyniku odrodzenia staje się symbolem projektu – nowym obliczem sztuki. To bardzo realna osoba, która wychodzi poza granice, ma nowe własne poglądy i strumień pomysłów, które można porównać z falami kolorów ”- mówią organizatorzy.


Cechą konkursu będzie lojalne podejście do selekcji kandydatów – projekty autorów zostaną przejrzane i ocenione bez względu na to, że posiadają specjalistyczne wykształcenie artystyczne. Organizatorzy uważają, że pozwoli to na pogodzenie poglądów „starej szkoły” i „świeżej krwi” w kontekście kulturowym i artystycznym.
Stało się również wiadomo, kto oceni pracę i wyłoni zwycięzców. W skład jury wejdą czołowi ukraińscy artyści, historycy sztuki, architekci i wydawcy. Jury będzie przewodniczył dyrektor generalny Muzeum Narodowego „Galeria sztuki w Kijowie” Jurij Wakulenko.

Pełne jury wygląda następująco:

Prace 15 finalistów zostaną wybrane i zaprezentowane na wystawie zbiorowej w centrum sztuki Chocolate House w Krakowie.
Zwycięzca konkursu zaprezentuje indywidualną wystawę w szkole rysunku Artakademia. Ponadto Artakademia zawrze umowę partnerską z pięcioma indywidualnie wybranymi uczestnikami. Partnerzy z Niemiec wybiorą artystę na wystawę w Berlinie i dalszą współpracę.
Aby zapewnić otwartość i przejrzystość procesu przyznawania nagród, organizatorzy opublikują na oficjalnej stronie wszystkie prace, w których każdy może się z nimi zapoznać. Możesz ubiegać się o udział w sztuce w NAGRODY PRZYSZŁOŚCI od 1 lutego do 5 marca na oficjalnej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *